Ecorlit – mozaiková omítka

ecorlit fotoMozaiková omítka na bázi akrylátových živic s přídavkem přírodních nebo barevných zrn v různé frakci, s možností libovolné kombinace barev. Dekoruje a zároveň chrání povrch. Je velmi flexibilní a odolná proti povětrnostním vlivům. Používá se také v místech, vystavených mechanickému poškození a nečistotám. A to jak ve vnitřním tak i vnějším prostředí. Např. sokly domů, sloupy, fasády, schodiště, chodby, koupelny, sklepy atd.

Použití:

Na podkladech jako: zateplovací systémy, beton, vápenocementové omítky, sádrokartón atd.

Technická data

Spotřeba: frakce 1, 5mm-3až 4kg/1m2

Nanášení: kovové hladítko, plastové hladítko

Počet vrstev: 1

Ředění: připravená k použití

Doba schnutí: 24-72 hodin

Teplota při aplikaci: +5až+25 stupňů

Barvy: libovolná kombinace odstínů

ecorlit vzorník

Balení: 25kg

Technický list

Hygienický atest

Způsob aplikace:

  1. Penetrace

1Nejdříve musíme povrch napenetrovat. Použijeme přípravek MFA Classic ředěný s vodou v poměru 1: 3. Pomocí válečku nebo štětce natřeme celý povrch. Poté necháme vyschnout po dobu alespoň 5 hodin.

V případě slabých nebo starých omítek doporučujeme použít přípravek MFA Plus

  1. Podkladní nátěr

1Před aplikací efektu betonu musíme na povrch nanést základní nátěr Bucciato. Naředíme ho s vodou v množství cca 40 %a dobře rozmícháme. Poté naneseme pomocí štětce na povrch stěny. Takto připravený podklad zvýší přilnavost dekorativních vrstev. Po aplikaci celého povrchu necháme vyschnout po dobu cca 5 hodin.

  1. Dekorativní vrstva

3Ecorlit lze aplikovat po zaschnutí základního nátěru. Pro aplikaci a vyhlazení omítky by mělo být použito hladítko Inox. Produkt je připravený k použití bez potřeby ředění. Před nanesením musíme Ecorlit důkladně promíchat pomocí nízko otáčkového míchadla, pro získání jednolité konzistence. Materiál nanášíme na hrubost zrna na celý povrch až do jeho ukončení. Bezprostředně po nanesení je barva omítky mléčně bílá, která zanikne po zaschnutí.

Závěrečné poznámky:

Aplikace omítky při vysoké vlhkosti a za nepříznivých povětrnostních podmínek může způsobit stékání omítky. Vnější povrchy musíme během aplikace a schnutí chránit před nadměrným slunečním zářením, deštěm a větrem do úplného vyschnutí.

Mohlo by Vás zajímat...