Murisil 1500

murisil 1500 foto2Novinka

Vnější silikonová omítka

Tenkovrstvá omítka na bázi silikonových živic (organicko-křemičitých), vyrobená z vybraných zrn a přídavkem mikrovláken ke zlepšení odolnosti proti praskání. Omítka může být použitá v interiéru i exteriéru, na zateplovacích systémech, polystyrenových a minerálních podkladech, betonu, vápenocementových omítek. Po vyschnutí vytváří hydrofobní a paropropustný povrch se zvýšenou odolností proti otěru. Má výbornou přilnavost k podkladu a je vysoce odolná vůči agresivním povětrnostním podmínkám.

murisil 1500Vlastnosti:

  • Voděodolná
  • Paropropustná
  • Odolná proti mikroprasklinám
  • Odolná proti UV záření

Technická data:

Spotřeba: 1, 5 -2, 5 kg/1m2

Nanášení: kovové hladítko, plastové hladítko

Ředění: připravený k použití, max.5% vody

Počet vrstev: 1

Doba schnutí: 24 hodin

Teplota při aplikaci: +5 až +30 stupňů

Barvy: podle WG katalogu

Balení: 25kg

Systémové barvení: podle WG katalogu, nebo vzorníků: Tintoretto, Colortrend, RAL.

Vzorník systému: IDROTEMA PROFESIONALE

Technický list

Hygienický atest

Použití: Murisil 1500 je extrémně odolný vůči nečistotám v městském prostředí, zaručuje dlouhou životnost povrchu a vysokou odolnost vůči vodě a povětrnostním vlivům. Díky těmto vlastnostem je ideální pro použití jako fasáda na klasické i moderní domy.

  1. Penetrace

Nejdříve musíme povrch napenetrovat. Použijeme přípravek MFA Classic ředěný s vodou v poměru 1: 3.Pomocí válečku nebo štětce natřeme celý povrch. Poté necháme vyschnout po dobu alespoň 5 hodin.

V případě slabých nebo starých omítek doporučujeme použít přípravek MFA Plus

  1. Podkladní nátěr

Před aplikací musíme na povrch nanést základní nátěr Bucciato. Naředíme ho s vodou v množství cca 40 %a dobře rozmícháme. Poté naneseme pomocí štětce na povrch stěny. Takto připravený podklad zvýší přilnavost dekorativních vrstev. Po aplikaci celého povrchu necháme vyschnout po dobu cca 5 hodin.

  1. Omítka

Před aplikací omítku dobře rozmícháme. Poté nanášíme na povrch stěny rovnoměrně na hrubost zrna, pomocí kovového hladítka. Po nanesení omítky, vyhladíme povrch plastovým hladítkem v různých směrech.

Mohlo by Vás zajímat...