Muriston

Office building- doorNOVINKA

Dekorativní omítka vnitřní i vnější.

MURISTON-Velmi odolná dekorativní omítka třpytící se vlivem dopadu světla. Je určená k vnitřnímu i vnějšímu použití s přídavkem vybrané křemenné drti v různých frakcích. Vhodná pro použití na stěny náchylné na mechanické poškození a znečištění, je také vysoce odolná proti atmosférickým vlivům. Skvěle se hodí na podklady jako: zateplovací systémy, beton, vápenocementové omítky, sádrokartón, stejně tak ve vnitřním prostředí (schodiště, koupelny, garáže atd.).

Muriston – dekorativní omítka

Silikonovo siloxanová dekorativní omítka pro vnitřní i vnější použití s obsahem kamenné drti o různé frakci. Pro použití na stěnách se zvýšenou možností mechanického poškození a znečištění, vysoce odolná proti atmosférickým vlivům.

Muriston Natural Black Glass (Color fondo)

Muriston foto glass

Muriston Gray Glass

Muriston Gray Glass

Muriston Natural White

muriston white natural

Muriston Natural Black Glass (Color fondo)

muriston piskovec

Dekorativní omítka pro vnitřní i vnější použití, která obsahuje bílé přírodní kamenivo v různé frakci. Může být použitá s přídavkem černých nebo průhledných perleťově brokátových vloček.

Muriston Natural White Glass(žilnatý)

Muriston foto natural white glass

Použití: Zateplovací systémy, beton, vápenocementové omítky, sádrokartón, na místech vystavených mechanickému poškození a znečištění.

Vlastnosti:

  • Snadné provedení dekorace.
  • Zvýšené hydrofobní vlastnosti.
  • Vysoce odolná proti mikroprasklinám.
  • Odolná proti čištění.
  • Zvýšená odolnost proti atmosférickým vlivům.

Technická data:

Spotřeba: 1, 8 -2kg na m2

Ředění:

Připravena k použití. Max. 5% s vodou.

Nanášení: hladítko Inox

Doba schnutí: 12hodin

Počet vrstev: 1

Barvy: podle WG katalogu

Muriston vzornik

Balení: 5kg, 20kg.

Postup aplikace Musriston

Postup aplikace Muriston White(žilnatý)

Technický list

Hygienický atest

Způsob aplikace Muriston

  1. Penetrace

1Nejdříve musíme povrch napenetrovat. Použijeme přípravek MFA Classic ředěný s vodou v poměru 1: 3. Pomocí válečku nebo štětce natřeme celý povrch. Poté necháme vyschnout po dobu alespoň 5 hodin.

V případě slabých nebo starých omítek doporučujeme použít přípravek MFA Plus

  1. Podkladový nátěr

1Před aplikací efektu betonu musíme na povrch nanést základní nátěr Bucciato. Naředíme ho s vodou v množství cca 40 %a dobře rozmícháme. Poté naneseme pomocí štětce na povrch stěny. Takto připravený podklad zvýší přilnavost dekorativních vrstev. Po aplikaci celého povrchu necháme vyschnout po dobu cca 5 hodin.

Pozor: Vzhledem na velkou různorodost použitého zrna v omítce Muriston, některé barvy zrna jsou transparentní např. Muriston White, proto je nutné pro tento typ omítky mít stejnou barvu podkladu.

  1. Dekorativní vrstva

3Muriston aplikujeme po vyschnutí základního nátěru. Pro nanášení omítky používáme hladítko Inox. Před začátkem práce musíme omítku důkladně rozmíchat pomocí nízko otáčkového míchadla pro získání jednolité konzistence. Produkt je připravený pro použití, v případě moc husté konzistence naředíme s vodou v poměru cca 5%. Omítku nanášíme hladítkem na hrubost zrna po celé ploše povrchu. Práce vykonáváme bez přerušení až do konce. Bezprostředně po aplikaci je barva omítky mléčně bílá, která zanikne po vyschnutí. Doba schnutí cca12 hodin.

Závěrečné poznámky:

Aplikaci omítky při vysoké vzdušné vlhkosti, nebo za špatných povětrnostních podmínek může způsobit stékání omítky, nebo vznik trvalých fleků. Venkovní povrchy musíme chránit před deštěm, slunečním zářením až do úplného vyschnutí povrchu. Před započetím práce věnujte pozornost konzistenci omítky, která nemůže být ani příliš hustá, ani příliš řídká. Při vyhlazování vrstvy příliš hustá hmota bude složitá na vyhlazení. Příliš řídká hmota, může způsobit prosvítání podkladu.

Mohlo by Vás zajímat...