Poradna

Jak se vypořádat s problémy?

Příčina loupání vrstev barvy při malování na povrchu stěn může být následující:

Je velmi důležité před malováním zkontrolovat, jestli povrch není sypký a nedrolí se ze stěny. Příčinou toho může být nesprávná aplikace sádrových omítek, nebo prošlá doba použití. Podkladní vrstvy mohly být namalované křídovými barvami. Tento typ barev musí být vždy z povrchu odstraněn.

Další chybou může být použití nevhodné penetrace, nebo naopak aplikace barvy bez penetrace.

Dalším důvodem může být použití barvy, která vyžaduje stabilní podklad pro kvalitní přilnavost následných vrstev barev.

Použitá barva nebyla dobře spojena s podkladem a po aplikaci nové vrstvy, původní podklad nabral vlhkost, což v průběhu vysychání vedlo k jeho popraskání.

Silomal

Impregnace stěn-cihlová stěna je velmi citlivá na povětrnostní podmínky, absorbuje vlhkost, ztrácí trvanlivost vlivem počasí. Použitím impregnace Silomal, zvyšujeme trvanlivost cihlového povrchu bez ztráty jeho barevnosti. Produkt je určen především pro ochranu stěn historických budov.

Mfa Plus

Odpadávající vrstva barvy ve vnějším prostředí:

Takový povrch musíme vždy očistit od nesoudržných částí barvy, následné vyrovnat a napenetrovat MFA Plus a poté aplikovat barvu. Je to penetrace pro vnitřní i vnější použití, pronikající hluboko do struktury podkladů, zesilující staré a slabé omítky.

Silomal

Nadměrná absorpce vlhkosti:

Ve stavebnictví existují různé typy fasád, které jsou vystaveny škodlivým účinkům kyselých dešťů a napadení různými škůdci biologického původu, jako jsou bakterie, houby a řasy. Hlavní příčinou koroze a destrukce struktury fasády jsou škodlivé účinky vody. Proto jsme vytvořili impregnaci Silomal, která účinně zabraňuje pronikání vlhkosti do struktury fasády, aniž by se změnil její vzhled nebo odstín.

Thermocasa

Termoizolační barva

Speciální materiály použité pro výrobu této barvy zajišťují nízký stupeň tepelné vodivosti, což zvyšuje izolační vlastnosti, které poskytují malý teplotní rozdíl mezi namalovaným povrchem a vzduchem. Výhodou této barvy je přizpůsobení teploty stěny s teplotou okolí.

Thermocasa

Zvukotěsný povrch:

Barva se zvýšenou zvukotěsnou izolací. Speciální materiály použité pro výrobu této barvy zajišťují nízký stupeň tepelné vodivosti, což zvyšuje izolační vlastnosti, které poskytují malý teplotní rozdíl mezi namalovaným povrchem a vzduchem.

 

PROFESIONÁLNÍ RADY

Jak správně vybrat odstín?

Rady Ecorson pro výběr odstínů barev.

Vzhledem k tomu, že barvy v interiéru neměníme tak často, je jejich výběr velmi důležitý. Pokusíme se Vám usnadnit počáteční výběr přiblížením několika zásad, praktických rad možností použití nejvhodnějších barevných kombinací a samostatného navržení jednotlivých dekorativních efektů, aby vytvářely neopakovatelný styl a vhodné klima.

Takže pojďme využít léčivou sílu barev a jejich vliv na naše vědomí. Změna barevného odstínu může velmi ovlivnit naši psychiku. Připomeňme si, jak pozitivně na nás působí duha na obloze po dešti.

  1. V první řadě je třeba vzít v úvahu účel místnosti, kterou chceme vymalovat, vzhledem k tomu, že použití vhodných barevných odstínů je zodpovědné za stimulaci našeho organismu. Barva má také značný vliv na naši psychiku.