Sahara Aluminio – Efekt Kovové Barvy

sahara aluminio foto2NOVINKA

Dekorace pro vnitřní použití, která dává efekt kovového povrchu. Složení je obohacené o speciální perleťové pigmenty, které vytváří neopakovatelné povrchy. Efekty jsou závislé na úhlu dopadajícího světla. Skvěle se hodí do moderních i klasických interiérů. Její velkou výhodou je široká škála možností dekorací v závislosti od způsobu aplikace a představivosti dodavatele. Barvu Sahara Aluminio můžeme aplikovat na povrchy hladké i strukturované.

sahara aluminioPoužití:

  • Krby
  • Pokoje
  • Kuchyně
  • Pilíře atd.

K použití do všech soukromých i veřejných interiérů (hotely, obchody, restaurace atd.). Povrchu, dává neopakovatelný efekt hliníkové stěny.

Technická data

Systémové produkty na hladký povrch: MFA Classic/ Murimal 200 nebo Ekorsil /Sahara Aluminio

Systémové produkty na strukturovaný povrch: MFA Classic/Deriva nebo Muricon /Sahara Aluminio

sahara aluminio foto3

Spotřeba: 6-8 m2/1 litr (Sahara Aluminio)

Ředění: připravená k použití

Nanášení: štětec

Doba schnutí: 12 hodin

Počet vrstev: 1

Barvy: Aluminio

Systémy barvení: po konzultaci

Balení: 4litry

Postup

Hygienický atest

  1. Penetrace

1Nejdříve musíme povrch napenetrovat. Použijeme přípravek MFA Classic ředěný s vodou v poměru 1: 3. Pomocí válečku nebo štětce natřeme celý povrch. Poté necháme vyschnout po dobu alespoň 5 hodin.

  1. Malování

12Na předem připravený povrch aplikujeme dvě vrstvy barvy Ekorsil, nebo Murimal 200 v odstínu blízkém dekorativní vrstvě Sahara. Pro malování první vrstvy barvu naředíme podle doporučení v technickém listu. Po důkladném rozmíchání nanášíme pomocí válečku na celý povrch stěny. Práce vykonáváme rychle pro získání ideálně rovné a jednolité vrstvy. Povrch necháme schnout cca 8 hodin.

  1. Malování

12Druhou vrstvu barvy aplikujeme stejně jako vrstvu první. Povrch necháme vyschnout na cca 12 hodin.

  1. Dekorativní vrstva

Namalovaný povrch jemně přebrousíme smirkovým papírem, pro získání hladkého povrchu. Barvu Sahara Aluminio naředíme s vodou 10-20%. Následně pomocí štětce nanášíme barvu na část stěny v různých směrech. 1Zajímavé dekorativní efekty můžeme získat nanášením barvy střídavě vertikálně a horizontálně. Po několika minutách se vrátíme a prosychající vrstvu jemně vyhladíme v různých směrech tak, aby zrna obsažené v barvě vytvořily požadovaný efekt. Barvu Sahara nanášíme po etapách až do ukončení celého povrchu. Celková doba schnutí cca 12 hodin.

 

 

Mohlo by Vás zajímat...