Travertin Drásaný – jemnozrnný

travertin drasany foto2Travertin je nejodolnější a nejpraktičtější omítka na bázi hašeného vápna, plně ekologická s velkou difuzní schopností pro použití v moderních interiérech. Dekoruje a zároveň chrání povrch, což ji předurčuje k použití v místech se zvýšenou možností znečištění. Bohatý výběr barev a různorodost efektů, které je možno získat pomocí tohoto produktu poskytují neomezené možnosti architektům, projektantům, designérům i dodavatelům. Produkt je snadno udržovatelný, odolný proti čištění.

Použití:

 • krby
 • pokoje
 • kuchyně
 • schodiště atd.

Ideální pro povrchovou úpravu v místnostech náchylných na znečištění a mechanické poškození a na veřejných místech.

Velkou výhodou tohoto produktu je, že lze aplikovat přímo na vápenocementové omítky a strojní omítky bez potřeby aplikace sádrové stěrky pro hladký povrch.

travertin drasanyVlastnosti:

 • vysoká paropropustnost
 • omyvatelnost
 • přírodní produkt
 • dobrá přilnavost k různým povrchům

Technická Data:

Systémové produkty: MFA Classic/ Bucciato E/ Calce Maromorino / Lumicca Incolore/ Lumicca Base

Spotřeba: 1, 3-1, 5 kg/m2

Doba schnutí: 24h

Ředění: připravený k použití

Balení: 1, 5, 25kg

Nanášení: hladítko Inox

Počet vrstev: jedna

Barvy: podle wg katalogu

Postup

Technický list

Hygienický atest

Systémy barvení: může být barvený pastelovými odstíny dle wg vzorníku nebo podle vzorníků: Tintoretto, Colortrend, RAL.

Katalogy odstínů

Vzor Travertin drásaný, Vzor Travertin Egyptský hladký

 1. Penetrace

Nejdříve musíme povrch napenetrovat. Použijeme přípravek MFA Classic ředěný s vodou v poměru 1: 3. Pomocí válečku nebo štětce natřeme celý povrch. Poté necháme vyschnout po dobu alespoň 5 hodin.

V případě slabých nebo starých omítek doporučujeme použít přípravek MFA Plus

 1. Podkladní nátěr

Před aplikaci travertinu musíme na povrch nanést základní nátěr Bucciato. Naředíme ho s vodou v množství cca 40 %a dobře rozmícháme. Poté naneseme pomocí štětce na povrch stěny. Takto připravený podklad zvýší přilnavost dekorativních vrstev. Po aplikaci celého povrchu necháme vyschnout po dobu cca 5 hodin.

 1. Podkladní vrstva

Kovovým hladítkem naneseme tenkou vrstvu Calce Marmorino na hrubost zrna. Hmota obsahuje zrno travertinu, proto musíme hladítko držet pod odpovídajícím úhlem.

 1. Drásání

Na prosychající vrstvu naneseme stejným způsobem vrstvu další pro vyrovnání povrchu. Po cca 5 min. dosychající vrstvu drásáme ostrým nástrojem do vzoru travertinu. Po vydrásání povrch vyhladíme hladítkem. Takto připravený podklad necháme schnout na cca 8 hodin.

 1. Impregnace

Transparentní barvu Lumicca Incolore naředíme s vodou v poměru 1: 1-1: 1, 5. Následně barvu nanášíme podél vzoru na celý povrch. Povrch necháme schnout na cca 5 hodin.

 1. Impregnace v barvě

Pro tuto impregnaci použijeme barvu Lumicca  ve zvoleném odstínu, která celkově zvýrazní strukturu a vzor travertinu. Před aplikací barvu naředíme s vodou v poměru 30-50%. Poté barvu nanášíme pomocí štětce nebo euromalu podél vytvořeného vzoru. Po nanesení vetřeme barvu do povrchu pomocí bavlněné rukavice.

Mohlo by Vás zajímat...