Travertin Egyptský hladký

luxury white chair in living roomStrukturovaná dekorativní omítka – Calce Marmorino

Strukturovaná dekorativní omítka na bázi hašeného vápna pro použití v antických i moderních interiérech. Systémová povrchová úprava, která povrch dekoruje a současně chrání, proto se doporučuje použít v interiérech vystaveným silným znečištěním stěn.

Egyptský travertin je nejodolnější a nejpraktičtější omítka na bázi hašeného vápna, plně ekologická s velkou difuzní schopností pro použití v moderních interiérech. Dekoruje a zároveň chrání povrch, což ji předurčuje k použití v místech se zvýšenou možností znečištění. Bohatý výběr barev a různorodost efektů, které je možno získat pomocí tohoto produktu poskytují neomezené možnosti architektům, projektantům, designérům i dodavatelům. Produkt je snadno udržovatelný, odolný proti čištění.

Použití:

 • krby
 • pokoje
 • kuchyně
 • schodiště atd.

Ideální pro povrchovou úpravu v místnostech náchylných na znečištění a mechanické poškození a na veřejných místech.

Velkou výhodou tohoto produktu je, že lze aplikovat přímo na vápenocementové omítky a strojní omítky bez potřeby aplikace sádrové stěrky pro hladký povrch.

travertin egyptskyVlastnosti:

 • vysoká paropropustnost
 • omyvatelnost
 • přírodní produkt
 • dobrá přilnavost k různým povrchům

Technická Data:

Systémové produkty: MFA Classic/ Bucciato E/ Calce Maromorino / Lumicca Incolore/ Lumicca Base

Spotřeba: 1, 5/m2

Doba schnutí: 24h

Ředění: připravený k použití

Balení: 1, 5, 25kg

Nanášení: hladítko Inox, stětec

Počet vrstev: jedna

Barvy: podle wg katalogu

Calce Marmorino Calce Marmorino2

Postup

Technický list

Hygienický atest

Systémy barvení: může být barvený pastelovými odstíny dle wg vzorníku nebo podle vzorníků: Tintoretto, Colortrend, RAL.

 1. Penetrace

1Nejdříve musíme povrch napenetrovat. Použijeme přípravek MFA Classic ředěný s vodou v poměru 1: 3. Pomocí válečku nebo štětce natřeme celý povrch. Poté necháme vyschnout po dobu alespoň 5 hodin.

V případě slabých nebo starých omítek doporučujeme použít přípravek MFA Plus

 1. Podkladní nátěr

1Před aplikací Egyptského travertinu musíme na povrch nanést základní nátěr Bucciato. Naředíme ho s vodou v množství cca 40 %a dobře rozmícháme. Poté naneseme pomocí štětce na povrch stěny. Takto připravený podklad zvýší přilnavost dekorativních vrstev. Po aplikaci celého povrchu necháme vyschnout po dobu cca 5 hodin.

 1. Strukturální vrstva

paca tynki dekoracyjneDříve namíchaný materiál naneseme na povrch pomocí hladítka Inox. Po nanesení hmotu roztáhneme po povrchu jednolitě ve stejné tloušťce. Strukturální vzor vytváříme na čerstvě nanesené vrstvě, přiložením hladítka na plocho a tažením v požadovaném směru. Dodatečnou strukturu tvoříme na jemně zavadlém materiálu, který tupujeme štětcem. Po cca 30 min. (v závislosti na teplotě) povrch uhladíme hladítkem Inox. Takto připravený povrch necháme vyschnout na přibližně 8 hodin.

 1. Impregnace

1Tato vrstva má za úkol impregnaci a ochranu povrchu. K tomu účelu použijeme transparentní barvu Lumicca Incolore naředěnou s vodou v poměru 1: 1 až 1: 1, 5. Takto připravenou impregnaci naneseme celoplošně na povrch pomocí euromalu. V případě použití další vrstvy necháme povrch vyschnout po dobu alespoň 5 hodin.

Dodatečná vrstva se aplikuje pouze v případě povrchů vystavených většímu množství nečistot.

 1. Impregnace v barvě

euromalPro impregnaci této vrstvy použijeme barvu Lumicca, která zvýrazní vzor a výslednou strukturu. Před aplikací barvu naředíme s vodou cca10-50%. Následně vrstvu Travertinu impregnujeme.

Mohlo by Vás zajímat...