Travertin z hladítka

travertin z hladitka foto2Jedna z nejtrvalejších a nejpraktičtějších omítek na bázi hašeného vápna. Čistě přírodní, s vysokou difuzní schopností, pro použití v moderních i klasických interiérech. V systému nabízí spousty možností dekorativních efektů, kdy povrch dekoruje a zároveň chrání. Je vhodná pro použití do interiérů vystavených silnému znečištění. Bohatý výběr odstínů a různorodost struktur dávají neomezené možnosti uspořádání. Produkt je velmi odolný na údržbu, plně omyvatelný.

Použití:

 • koupelny
 • krby
 • chodby
 • kuchyně
 • obývací pokoje
 • schodiště atd.

Dokonale se hodí pro použití na povrchy stěn se zvýšenou možností znečištění a mechanického poškození. Tento produkt se velmi snadno udržuje a je plně omyvatelný.

travertin z hladitkaVlastnosti:

 • vysoká paropropustnost
 • omyvatelnost
 • přírodní produkt
 • dobrá přilnavost k různým podkladům

Technická Data:

Systémové produkty: MFA Classic/ Bucciato / Calce Marmorino / Lumicca Incolore/  nebo Lumicca Base

Spotřeba: 1m2/1kg

Doba schnutí: 12 hodin

Balení: 1kg, 5kg, 25kg

Nanášení: hladítko Inox

Počet vrstev: jedna

Barvy: podle wg katalogu Calce Marmorino

vzornik marmorino

Systémy barvení: Tintoretto, Colortrend, RAL.

Postup

Technický list

Hygienický atest

KATALOG BAREV

 1. Penetrace

1Povrch je nutno napenetrovat přípravkem MFA Classic , naředěným s vodou v poměru 1: 3. Na hladký povrch stěny naneseme pomocí válečku nebo štětce. U takto připraveného povrchu se zvýší přilnavost, což nám usnadní aplikaci dalších vrstev. Po napenetrování celého povrchu necháme vyschnout po dobu alespoň 5 hodin.

 1. Podkladní nátěr

1Následně na povrch naneseme podkladní nátěr Bucciato, který naředíme s vodou cca 40 % a dobře promícháme. Na povrch stěny aplikujeme pomocí štětce. U takto připraveného povrchu se zvýší přilnavost, což nám usnadní aplikaci dalších vrstev. Po napenetrování celého povrchu necháme vyschnout po dobu alespoň 5hodin.

 1. Strukturální vrstva

3Dříve namíchaný materiál naneseme na povrch pomocí hladítka Inox. Po nanesení hmotu roztáhneme po povrchu jednolitě ve stejné tloušťce. Strukturální vzor vytváříme na čerstvě nanesené vrstvě, přiložením hladítka na plocho a tažením v požadovaném směru. Dodatečnou strukturu tvoříme na jemně zavadlém materiálu, který tupujeme štětcem. Po cca 30 min. (v závislosti na teplotě) povrch uhladíme hladítkem Inox. Takto připravený povrch necháme vyschnout na přibližně 8 hodin.

 1. Impregnace

1Tato vrstva má za úkol impregnaci a ochranu povrchu. K tomu účelu použijeme transparentní barvu Lumicca Incolore naředěnou s vodou v poměru 1: 1 až 1: 1, 5. Takto připravenou impregnaci naneseme celoplošně na povrch pomocí euromalu. V případě použití další vrstvy necháme povrch vyschnout po dobu alespoň 5 hodin.

Dodatečná vrstva se aplikuje pouze v případě povrchů vystavených většímu množství nečistot.

 1. Impregnace v barvě

euromalPro impregnaci této vrstvy použijeme barvu Lumicca, která zvýrazní vzor a výslednou strukturu. Před aplikací barvu naředíme s vodou cca10-50%. Následně vrstvu Travertinu impregnujeme.

Mohlo by Vás zajímat...