MURISIL F

Venkovní silikonová barva nejnovější generace s vhodně vybranými hydrofobními-hydrofilními vlastnostmi usnadňujícími samočistící proces nátěru. Díky tomu je vrstva barvy vodotěsná zvenčí (ochrana proti dešti) a současně umožňuje odpařování vodní páry ze zdi.

Toto působení ve značné míře zabraňuje penetraci omítky nečistotami, spojenými s městským prostředím jako jsou např. smog, pyl, prach atd. Umožňuje to prodloužit dobu, po kterou zeď zůstává po natření čistá. Výrobek šetrný k životnímu prostředí. Zajišťuje dokonalou trvanlivost natíraných ploch, zachování dekorativních vlastností, vysokou odolnost proti vodě a zejména odolnost proti působení vlivů počasí. Ideální pro použití v našich klimatických podmínkách.

Příklady použití

Barva ideální na plochy v nových i rekonstruovaných budovách v městském, vesnickém, přímořském nebo průmyslovém prostředí. Používaná pro zlepšení vzhledu a ochranu na podklady např.: minerální, beton, vláknový beton, vápenné omítky, cemento-vápenné omítky, fasádní omítky, systémy izolace – zateplení. Před nanášením na staré nátěry a slabý podklad, po vhodné přípravě a preventivním použití základového nátěru s hlubokou penetrací MFA Plus. S ohledem na svoji kompatibilitu s různými druhy podkladu představuje dokonalou ochranu a výzdobu venkovních ploch obytných i průmyslových staveb.

Vlastnosti/Použití

  • Má velmi dobrou přilnavost na různé druhy podkladu,
  • odolná proti smývání,
  • vysoká odolnost proti pronikání vody,
  • s ohledem na složení si fasáda dlouho zachovává svěžest,
  • propustnost pro vodní páru,
  • má vlastnosti zabraňující rozvoji mikroorganismů,
  • odolná vůči vlivům počasí.

Barvy/Výběr/Pravidla

Při výběru barvy daného výrobku pro konkrétní prostor je nutné brát v potaz řadu skutečností, které mají vliv na to, jak bude přijímána, na zachování estetiky, a především vliv na naši náladu. Vzorníky a katalogy dostupné na trhu jsou pouze náhledovým dokumentem. Často je to jen fotografie barvy na papíře jedné kvality (lesklým nebo matovým) a nemají nic společného se skutečným vnímáním barvy po natření. ECORSON vytváří pro vlastní potřebu originální barevné a strukturální vzorky jednotlivých výrobků tak, aby je věrně zobrazil a usnadnil tak výběr. Přesto je ale nutné mít na vědomí, že malé, hotové barvy nebo struktury ve vzornících se mohou v konkrétním prostoru lehce opticky odlišovat. Proto v případě, kdy to nedokážeme vycítit, doporučujeme provést větší zkoušku nebo najmout projektanta či realizátora, aby pro nás vytvořili individuální a nejsprávnější výběr. Nesmíme zapomenout, že barva na malém vzorku (i originálním) může ve skutečnosti vypadat jinak na velké ploše, což ovlivňuje mnoho aspektů např.: jiné barvy – často převažující v místnosti (např. barevný nádech skel v oknech, podlaha, nábytek atd.), nasvícení, denní doba, světová strana, druh umělého osvětlení (teplé nebo studené, soustředěné nebo rozptýlené) a jeho rozmístění. Stejné ovlivňování dojmu máme při výběru barev a malování v exteriéru, kde na nás působí ještě další vlivy a blízkost přírody. Toto vše dodává zdem barvy, tóny a odstíny (a naopak), navzájem se prolíná, vytváří barevné koláže, velmi často úžasné a je velice důležité při výběru barvy než přikročíme ke konečnému rozhodnutí. Největší vliv na to, jak vidíme danou barvu, má světlo. Doporučujeme rovněž nepoužívat 2 různé barvy nebo výrobky v rozích. Barva by měla být ohraničena pevným rozhraním. Přejeme úspěšnou zábavu s barvami a strukturami, které mohou v našem interiéru skutečně změnit velice mnoho např. opticky: zvětšit, zmenšit, přiblížit, oddálit, ohřát, dodat útulnost nebo ochladit či přidat svěžest. Barvou a strukturou můžeme vyvolat očekávanou náladu, ovlivnit rozpoložení. Tato činnost je naší vášní a proto toužíme se s vámi o ni podělit. Tým ECORSON.