ECO12 SATÉN

Sametová barva, vyráběná nejnovější inovativní technologií, na bázi přírodních minerálů a pryskyřic v disperzi akrylových polymerů, ředitelná vodou. Vytváří jednolitý povlak, na pohled měkký, umožňující dýchat, výjimečně odolný proti smývání. Kvalita výrobku zajišťuje maximální ochranu zdí a trvanlivou barvu.

 Po úplném vyschnutí a vytvrzení barva vytváří tvrdý, spojitý a trvanlivý povlak se zvýšenou odolností proti špíně a skvrnám. Použití Eco12 umožňuje snadné a rychlé osvěžování a renovaci vymalovaných místností bez nutnosti odstraňování pevných, předchozích vrstev barvy, má velice dobrou přilnavost na různé druhy podkladu. Speciálně vytvořené složení Eco12 satén, zajišťuje ochranu zdí proti trvalému zašpinění a snadnější omývání nečistot. Barva je určena na plochy v interiéru s možností použít ji i venku (doporučujeme ale používat Murisil F – profesionální barva určená speciálně do exteriéru).

Zdraví a hygiena
Zajišťuje ideální ochranu a představuje správné řešení pro odpovídající ochranu povrchu v prostorách využívaných např. pro: skladování a/nebo zpracování potravin, ve skladech, restauracích, kuchyních, vzdělávacích a kulturních zařízeních, nemocnicích (také novorozenecké sály), zdravotních střediscích, čekárnách, a také na jiných plochách a v místnostech, kde dochází k častému kontaktu s lidmi a ve všech případech pro účely zajištění vysoké kvality hygieny.

Profesionální barva
Díky speciálně vytvořenému vzorci, obsahujícímu sférická plnidla a pečlivému výběru surovin nejvyšší kvality tato barva splňuje náročné požadavky na výrobek pro profesionály. Doporučujeme ji používat na všechny povrchy v bytovém i průmyslovém stavebnictví a na ty, které potřebujeme častěji omývat, např. haly, chodby, dveře, okna, podlahové lišty, radiátory, cemento-vápenné omítky, sádru, sádrokartonové panely atd. Pevnost povrchu natřeného Eco12 je rozhodně větší než po nátěru jinými barvami, zejména u tmavých barev.

Vlastnosti/Výhody

  • Určena pro místa obzvláště vystavená znečištění, odolná proti smývání šetrnými čistícími prostředky,
  • vodovzdorná, propouštějící páru, odolná proti působení počasí,
  • vysoká vydatnost a velká krycí schopnost, snadno se nanáší,
  • zvýšená odolnost proti smývání a drhnutí,
  • zajišťuje rovný, jednolitý a sametový nátěr,
  • velmi dobrá přilnavost na podklady různého druhu.

Barvy/Výběr/Pravidla

Při výběru barvy daného výrobku pro konkrétní prostor je nutné brát v potaz řadu skutečností, které mají vliv na to, jak bude přijímána, na zachování estetiky, a především vliv na naši náladu. Vzorníky a katalogy dostupné na trhu jsou pouze náhledovým dokumentem. Často je to jen fotografie barvy na papíře jedné kvality (lesklým nebo matovým) a nemají nic společného se skutečným vnímáním barvy po natření. ECORSON vytváří pro vlastní potřebu originální barevné a strukturální vzorky jednotlivých výrobků tak, aby je věrně zobrazil a usnadnil tak výběr. Přesto je ale nutné mít na vědomí, že malé, hotové barvy nebo struktury ve vzornících se mohou v konkrétním prostoru lehce opticky odlišovat. Proto v případě, kdy to nedokážeme vycítit, doporučujeme provést větší zkoušku nebo najmout projektanta či realizátora, aby pro nás vytvořili individuální a nejsprávnější výběr. Nesmíme zapomenout, že barva na malém vzorku (i originálním) může ve skutečnosti vypadat jinak na velké ploše, což ovlivňuje mnoho aspektů např.: jiné barvy – často převažující v místnosti (např. barevný nádech skel v oknech, podlaha, nábytek atd.), nasvícení, denní doba, světová strana, druh umělého osvětlení (teplé nebo studené, soustředěné nebo rozptýlené) a jeho rozmístění. Stejné ovlivňování dojmu máme při výběru barev a malování v exteriéru, kde na nás působí ještě další vlivy a blízkost přírody. Toto vše dodává zdem barvy, tóny a odstíny (a naopak), navzájem se prolíná, vytváří barevné koláže, velmi často úžasné a je velice důležité při výběru barvy než přikročíme ke konečnému rozhodnutí. Největší vliv na to, jak vidíme danou barvu, má světlo. Doporučujeme rovněž nepoužívat 2 různé barvy nebo výrobky v rozích. Barva by měla být ohraničena pevným rozhraním. Přejeme úspěšnou zábavu s barvami a strukturami, které mohou v našem interiéru skutečně změnit velice mnoho např. opticky: zvětšit, zmenšit, přiblížit, oddálit, ohřát, dodat útulnost nebo ochladit či přidat svěžest. Barvou a strukturou můžeme vyvolat očekávanou náladu, ovlivnit rozpoložení. Tato činnost je naší vášní a proto toužíme se s vámi o ni podělit. Tým ECORSON.