FORTUNA

Umožňuje vytvořit hedvábně matný nátěr a získat optimální výsledek na plochách bez světelných odrazů a beze stop válečku. Je dobrým řešením ve velkých prostorách, optimálně vyrovnává a sjednocuje celý povrch, kde může světlo zvýrazňovat drobné nerovnosti zdí i stropů. Je určena pro použití v interiéru, umožňuje zachovat krásnou, hladkou plochu.

Použití barvy Fortuna umožňuje rychlou obnovu a rekonstrukci prostor bez nutnosti odstraňování předchozích, stabilních vrstev barvy, což dodatečně ovlivňuje snížení nákladů na rekonstrukci. Díky použití vhodného vzorce spojování surovin v bílé barvě nám dává možnost provádět místní opravy na plochách během procesu natírání. Fortuna je vodou ředitelná barva na bázi modifikované disperze PVA (polyvinylacetát) s dobrou odolností proti smývání a dobrými krycími vlastnostmi a vydatností.

Příklady použití
Bytové a průmyslové stavebnictví, objekty veřejné, kulturní, zdravotnické a všude tam, kde chceme opticky vyrovnat povrch např. při nátěru velkých ploch zdí a stropů bez zanechání stop po válečku. Umožňuje vícevrstvé nátěry na takové povrchy jako například: strojně nanášené omítky, cemento-vápenné omítky, sádru, sádrokartonové panely, beton atd.

Vlastnosti/Výhody

  • Nezanechává stopy po válečku ani šmouhy,
  • opticky vyrovnává povrch,
  • při malování necáká,
  • dobré krycí vlastnosti,
  • propouští páru,
  • antireflexní,
  • snadno se používá,
  • pružná.

Barvy/Výběr/Pravidla

Při výběru barvy daného výrobku pro konkrétní prostor je nutné brát v potaz řadu skutečností, které mají vliv na to, jak bude přijímána, na zachování estetiky, a především vliv na naši náladu. Vzorníky a katalogy dostupné na trhu jsou pouze náhledovým dokumentem. Často je to jen fotografie barvy na papíře jedné kvality (lesklým nebo matovým) a nemají nic společného se skutečným vnímáním barvy po natření. ECORSON vytváří pro vlastní potřebu originální barevné a strukturální vzorky jednotlivých výrobků tak, aby je věrně zobrazil a usnadnil tak výběr. Přesto je ale nutné mít na vědomí, že malé, hotové barvy nebo struktury ve vzornících se mohou v konkrétním prostoru lehce opticky odlišovat. Proto v případě, kdy to nedokážeme vycítit, doporučujeme provést větší zkoušku nebo najmout projektanta či realizátora, aby pro nás vytvořili individuální a nejsprávnější výběr. Nesmíme zapomenout, že barva na malém vzorku (i originálním) může ve skutečnosti vypadat jinak na velké ploše, což ovlivňuje mnoho aspektů např.: jiné barvy – často převažující v místnosti (např. barevný nádech skel v oknech, podlaha, nábytek atd.), nasvícení, denní doba, světová strana, druh umělého osvětlení (teplé nebo studené, soustředěné nebo rozptýlené) a jeho rozmístění. Stejné ovlivňování dojmu máme při výběru barev a malování v exteriéru, kde na nás působí ještě další vlivy a blízkost přírody. Toto vše dodává zdem barvy, tóny a odstíny (a naopak), navzájem se prolíná, vytváří barevné koláže, velmi často úžasné a je velice důležité při výběru barvy než přikročíme ke konečnému rozhodnutí. Největší vliv na to, jak vidíme danou barvu, má světlo. Doporučujeme rovněž nepoužívat 2 různé barvy nebo výrobky v rozích. Barva by měla být ohraničena pevným rozhraním. Přejeme úspěšnou zábavu s barvami a strukturami, které mohou v našem interiéru skutečně změnit velice mnoho např. opticky: zvětšit, zmenšit, přiblížit, oddálit, ohřát, dodat útulnost nebo ochladit či přidat svěžest. Barvou a strukturou můžeme vyvolat očekávanou náladu, ovlivnit rozpoložení. Tato činnost je naší vášní a proto toužíme se s vámi o ni podělit. Tým ECORSON.