MURIMAL 200

Vysoce kvalitní interiérová akrylová barva, hluboce matná, ředitelná vodou. Má dobré plnící a krycí vlastnosti, vysokou bělost, je nenahraditelná při natírání velkých ploch z ekonomických a praktických důvodů. Zajišťuje dobrou ochranu, představuje správné řešení pro odpovídající ochranu povrchu.

 Vlastnosti Murimal 200 umožňují získat spojitou, jednolitou povrchovou vrstvu na různém podkladu.

Umožňuje snadnou a rychlou obnovu a také renovaci vymalovaných prostor, bez nutnosti odstraňování předchozích, stabilních vrstev barvy. Je doporučována také jako základová barva pro dekorativní hmoty, nanášené stěrkou. Umožňuje vícevrstvé nátěry na takové povrchy jako například: cemento-vápenné omítky, sádru, sádrokartonové panely, tapety, beton atd. Doporučena pro použití na všechny: zdi, stropy, úkosy v bytovém a průmyslovém stavebnictví, veřejných a obchodních budovách, kulturních zařízeních, ve zdravotnictví atd. Je to výrobek bezpečný pro člověka, neznečišťuje životní prostředí.

Vlastnosti/Výhody

  • Je možné ji používat ve více vrstvách, také v dekorativních systémech,
  • zvýšená přilnavost na podklad,
  • rovný, jednolitý matový povrch,
  • dobrá propustnost pro vodní páru,
  • při malování necáká,
  • velká krycí síla a vydatnost,
  • příjemný velurový mat,
  • odolná proti smývání,
  • snadno se nanáší,
  • příznivá cena.

Barvy/Výběr/Pravidla

Při výběru barvy daného výrobku pro konkrétní prostor je nutné brát v potaz řadu skutečností, které mají vliv na to, jak bude přijímána, na zachování estetiky, a především vliv na naši náladu. Vzorníky a katalogy dostupné na trhu jsou pouze náhledovým dokumentem. Často je to jen fotografie barvy na papíře jedné kvality (lesklým nebo matovým) a nemají nic společného se skutečným vnímáním barvy po natření. ECORSON vytváří pro vlastní potřebu originální barevné a strukturální vzorky jednotlivých výrobků tak, aby je věrně zobrazil a usnadnil tak výběr. Přesto je ale nutné mít na vědomí, že malé, hotové barvy nebo struktury ve vzornících se mohou v konkrétním prostoru lehce opticky odlišovat. Proto v případě, kdy to nedokážeme vycítit, doporučujeme provést větší zkoušku nebo najmout projektanta či realizátora, aby pro nás vytvořili individuální a nejsprávnější výběr. Nesmíme zapomenout, že barva na malém vzorku (i originálním) může ve skutečnosti vypadat jinak na velké ploše, což ovlivňuje mnoho aspektů např.: jiné barvy – často převažující v místnosti (např. barevný nádech skel v oknech, podlaha, nábytek atd.), nasvícení, denní doba, světová strana, druh umělého osvětlení (teplé nebo studené, soustředěné nebo rozptýlené) a jeho rozmístění. Stejné ovlivňování dojmu máme při výběru barev a malování v exteriéru, kde na nás působí ještě další vlivy a blízkost přírody. Toto vše dodává zdem barvy, tóny a odstíny (a naopak), navzájem se prolíná, vytváří barevné koláže, velmi často úžasné a je velice důležité při výběru barvy než přikročíme ke konečnému rozhodnutí. Největší vliv na to, jak vidíme danou barvu, má světlo. Doporučujeme rovněž nepoužívat 2 různé barvy nebo výrobky v rozích. Barva by měla být ohraničena pevným rozhraním. Přejeme úspěšnou zábavu s barvami a strukturami, které mohou v našem interiéru skutečně změnit velice mnoho např. opticky: zvětšit, zmenšit, přiblížit, oddálit, ohřát, dodat útulnost nebo ochladit či přidat svěžest. Barvou a strukturou můžeme vyvolat očekávanou náladu, ovlivnit rozpoložení. Tato činnost je naší vášní a proto toužíme se s vámi o ni podělit. Tým ECORSON.