BETON ART - ČISTÝ EFEKT BETONU

Struktura tohoto druhu betonu je výraznější, má větší póry s tónovanými přechody pro ty, kdo očekávají surovější efekt s výrazným vzorem. Přírodní složky, výrobní cyklus a alkalické pH zajišťují dokonalé odvádění vlhkosti z povrchu stěn, a také brzdí rozvoj hub, plísní a jiných mikroorganismů. Použitá v systému je neobvykle odolná proti smývání,  dokonce i proti drhnutí a snadno se udržuje. Dokonale se hodí jako povrchová úprava stěn, obzvláště vystavených znečištění a mechanickému poškození, a také jako originální a exkluzivní povrch pro váš dům nebo firmu.

Výhody dekorativní omítky Beton Art

  • Bezprašná aplikace, zaručující čistotu i v zabydleném interiéru.
  • Možnost výběru barvy z 2500 odstínů z našich vzorníků.
  • Odstín lze vybrat na našem webu, v našem studiu, případně ze vzorníků NCS nebo RAL, které Vám zapůjčí v jakékoli prodejně s barvami.
  • Aplikace na jakýkoliv druh podkladu bez jeho další úpravy.
  • Dokonale harmonizuje s přírodními materiály např. dřevem, keramikou, sklem, kamenem nebo kovem.

Definice efektu

Tento typ efektu je založený na odstínu základní hmoty Beton Art, jelikož nakonec není aplikována patina. Zalešťováním povrchu naplocho přiloženým hladítnem můžeme vytvářet zajímavé přechody odstínů,protože dochází k přepalování hydraulického vápna obsaženého v omítce a tím ke tmavnutí leštěné plochy.Intenzitou a tlakem na hladítko si sami redukujeme lokální přechody barevných tónů. Konečná úprava je dokončena zalakováním povrchu Impregnací Lumicca Incolore.

  • Podrobný postup a popis najdete v Aplikačním listě.