JEANS - STARÉ DŘEVO

Na připravený dřevěný povrch (např. Desky, nábytek, zástavba, různé prvky) nanášíme v podobě svrchního nátěru polokrycí dekorativní nátěr ve vybrané barvě Jeans Velatura. Díky obsahu porcelánových kuliček, které pronikají do struktury dřeva, vyvoláváme přirozené šmouhy, odřeniny a stíny. Vyznačuje se neopakovatelným efektem a nízkými náklady na investici.

Na připravený dřevěný povrch (např. Desky, nábytek, zástavba, různé prvky) nanášíme v podobě svrchního nátěru polokrycí dekorativní nátěr ve vybrané barvě Jeans Velatura. Díky obsahu porcelánových kuliček, které pronikají do struktury dřeva, vyvoláváme přirozené šmouhy, odřeniny a stíny. Vyznačuje se neopakovatelným efektem a nízkými náklady na investici. Tento výrobek je odolný proti smývání a vyskytuje se v několika barvách, které můžeme navíc vzájemně kombinovat. Efekt je často používán pro natírání dřeva za účelem zvýraznění jeho hloubky, ušlechtilosti, věkovitosti, zvýraznění let, záseků nebo přirozeného rozvrstvení. V případech savého dřeva je nutné nejdříve použít jako základový nátěr Lumicca Incolore, kterou je možné také dodatečně zabezpečit výsledný efekt dekorace, dodat nátěru ucelenost a saténový vzhled.

Příklady použití

  • Všechny dřevěné prvky, nábytek,
  • různé ozdobné motivy,
  • zástavby, přepážky atd.,
  • kuchyňské kredence.

Vlastnosti/Použití

  • Zachovává difuzivitu povrchu,
  • ukazuje, zvýrazňuje krásu dřeva,
  • zajišťuje trvanlivost barvy,
  • vysoká pružnost,
  • odolnost při mytí.

Barvy/Výběr/Pravidla

Při výběru barvy daného výrobku pro konkrétní prostor je nutné brát v potaz řadu skutečností, které mají vliv na to, jak bude přijímána, na zachování estetiky, a především vliv na naši náladu. Vzorníky a katalogy dostupné na trhu jsou pouze náhledovým dokumentem. Často je to jen fotografie barvy na papíře jedné kvality (lesklým nebo matovým) a nemají nic společného se skutečným vnímáním barvy po natření. ECORSON vytváří pro vlastní potřebu originální barevné a strukturální vzorky jednotlivých výrobků tak, aby je věrně zobrazil a usnadnil tak výběr. Přesto je ale nutné mít na vědomí, že malé, hotové barvy nebo struktury ve vzornících se mohou v konkrétním prostoru lehce opticky odlišovat. Proto v případě, kdy to nedokážeme vycítit, doporučujeme provést větší zkoušku nebo najmout projektanta či realizátora, aby pro nás vytvořili individuální a nejsprávnější výběr. Nesmíme zapomenout, že barva na malém vzorku (i originálním) může ve skutečnosti vypadat jinak na velké ploše, což ovlivňuje mnoho aspektů např.: jiné barvy – často převažující v místnosti (např. barevný nádech skel v oknech, podlaha, nábytek atd.), nasvícení, denní doba, světová strana, druh umělého osvětlení (teplé nebo studené, soustředěné nebo rozptýlené) a jeho rozmístění. Stejné ovlivňování dojmu máme při výběru barev a malování v exteriéru, kde na nás působí ještě další vlivy a blízkost přírody. Toto vše dodává zdem barvy, tóny a odstíny (a naopak), navzájem se prolíná, vytváří barevné koláže, velmi často úžasné a je velice důležité při výběru barvy než přikročíme ke konečnému rozhodnutí. Největší vliv na to, jak vidíme danou barvu, má světlo. Doporučujeme rovněž nepoužívat 2 různé barvy nebo výrobky v rozích. Barva by měla být ohraničena pevným rozhraním. Přejeme úspěšnou zábavu s barvami a strukturami, které mohou v našem interiéru skutečně změnit velice mnoho např. opticky: zvětšit, zmenšit, přiblížit, oddálit, ohřát, dodat útulnost nebo ochladit či přidat svěžest. Barvou a strukturou můžeme vyvolat očekávanou náladu, ovlivnit rozpoložení. Tato činnost je naší vášní a proto toužíme se s vámi o ni podělit. Tým ECORSON.