JEANS VELATURA A JEANS VELATURA BROCCATO

Transparentní dekorativní barva pro provádění různých technik na akrylové omítce Muricon nebo na barvě, a také jiných výrobcích ECORSON. Směs z Jeans Velatura, nanesená na plochu vyvolává přirozené šmouhy, odření a stíny, podobné: nařasené látce nebo ratanu, a použití v odstínech modré – odbarveným džínám.

Obsahuje speciální suroviny min. vysoce kvalitní polymerovou disperzi, porcelánové kuličky, nejmodernější plnicí příměsi a pečlivě vytříděné mikrosférické příměsi, které způsobují, že se s její pomocí dají vytvářet neopakovatelné efekty např. tzv. začmouzení, zestárnutí povrchu atd. Vyznačuje se výjimečným vzhledem na podkladu, při nízkých investičních nákladech. Barva Jeans je odolná proti smývání, vyskytuje se v několika barvách: blue, grey, black, white, ve verzích: matové nebo perleťovo-matové – zde je konečný efekt rozhodně výraznější, silnější a kontrastnější.

Příklady použití

Jeans nanášená na dřevěné desky, dřevěné prvky nebo nábytek zvýrazňuje hloubku struktury penetrací dřeva. Tento systém se skládá z barvy Jeans (libovolné), a v případech savého dřeva je nutné nejdříve použít jako základový nátěr Lumicca Incolore, kterou je možné také dodatečně zabezpečit výsledný efekt dekorace, dodat nátěru ucelenost a saténový vzhled.

Výrobek je často využíván pro výzdobu: obývacích pokojů, předsíní, dětských pokojů, pracoven, veřejných prostor (např. hotely, obchody, restaurace, divadla atd.), industriálních interiérů nebo bytů. Dokonale se kombinuje s betonem, dřevem, sklem, přírodními materiály a s kovem a vytváří módní a neopakovatelné interiéry.

Vlastnosti/Výhody

  • Dobrá přilnavost a kompatibilita s podložím různého druhu,
  • originalita a různorodost dekorativních efektů,
  • zachovává difuzivitu povrchu,
  • zajišťuje trvanlivost barvy,
  • vysoká pružnost,
  • odolnost při mytí.

Barvy/Výběr/Pravidla

Při výběru barvy daného výrobku pro konkrétní prostor je nutné brát v potaz řadu skutečností, které mají vliv na to, jak bude přijímána, na zachování estetiky, a především vliv na naši náladu. Vzorníky a katalogy dostupné na trhu jsou pouze náhledovým dokumentem. Často je to jen fotografie barvy na papíře jedné kvality (lesklým nebo matovým) a nemají nic společného se skutečným vnímáním barvy po natření. ECORSON vytváří pro vlastní potřebu originální barevné a strukturální vzorky jednotlivých výrobků tak, aby je věrně zobrazil a usnadnil tak výběr. Přesto je ale nutné mít na vědomí, že malé, hotové barvy nebo struktury ve vzornících se mohou v konkrétním prostoru lehce opticky odlišovat. Proto v případě, kdy to nedokážeme vycítit, doporučujeme provést větší zkoušku nebo najmout projektanta či realizátora, aby pro nás vytvořili individuální a nejsprávnější výběr. Nesmíme zapomenout, že barva na malém vzorku (i originálním) může ve skutečnosti vypadat jinak na velké ploše, což ovlivňuje mnoho aspektů např.: jiné barvy – často převažující v místnosti (např. barevný nádech skel v oknech, podlaha, nábytek atd.), nasvícení, denní doba, světová strana, druh umělého osvětlení (teplé nebo studené, soustředěné nebo rozptýlené) a jeho rozmístění. Stejné ovlivňování dojmu máme při výběru barev a malování v exteriéru, kde na nás působí ještě další vlivy a blízkost přírody. Toto vše dodává zdem barvy, tóny a odstíny (a naopak), navzájem se prolíná, vytváří barevné koláže, velmi často úžasné a je velice důležité při výběru barvy než přikročíme ke konečnému rozhodnutí. Největší vliv na to, jak vidíme danou barvu, má světlo. Doporučujeme rovněž nepoužívat 2 různé barvy nebo výrobky v rozích. Barva by měla být ohraničena pevným rozhraním. Přejeme úspěšnou zábavu s barvami a strukturami, které mohou v našem interiéru skutečně změnit velice mnoho např. opticky: zvětšit, zmenšit, přiblížit, oddálit, ohřát, dodat útulnost nebo ochladit či přidat svěžest. Barvou a strukturou můžeme vyvolat očekávanou náladu, ovlivnit rozpoložení. Tato činnost je naší vášní a proto toužíme se s vámi o ni podělit. Tým ECORSON.