LUMICCA 1D a 4D

Lumicca 1D nebo 4D je brokátová transparentní barva, která se vyskytuje ve třech variantách: silver, gold, multicolor. Je určena pro natírání válečkem, na předpřipravený podklad ve zvolené barvě. S její pomocí získaný efekt dodává povrchu perleťový lesk a eleganci. S její pomocí můžeme dosáhnout individuální a neopakovatelná, a také velice praktická designová řešení.

Výrobek je odolný proti smývání, snadno se udržuje.

Označení – 1D je výrobek s menším obsahem brokátu a 4D poměrně s jeho vyšším obsahem.

Tuto barvu musí na velkých plochách aplikovat malíři s odpovídající zkušeností.

Příklady použití

 • Dětské pokoje,
 • obývací pokoje,
 • schodiště,
 • kuchyně,
 • předsíně,
 • zástavby ze sádrokartonových panelů atd.,

Díky velké odolnosti proti znečištění je tento efekt často využíván pro výzdobu veřejných prostor (hotely, obchody, restaurace atd.) i v soukromých bytech. Barva v sobě spojuje brokátové reflexy s různým odstínem.

Vlastnosti/Výhody

 • Odolná při mytí,
 • snadno se udržuje,
 • vysoká difuzivita vodní páry,
 • rozjasňující efekt,
 • vyznačuje se velkou pružností,
 • poskytuje mnoho designových možností,
 • impregnuje, zabezpečuje a současně zdobí povrch.

Barvy/Výběr/Pravidla

Při výběru barvy daného výrobku pro konkrétní prostor je nutné brát v potaz řadu skutečností, které mají vliv na to, jak bude přijímána, na zachování estetiky, a především vliv na naši náladu. Vzorníky a katalogy dostupné na trhu jsou pouze náhledovým dokumentem. Často je to jen fotografie barvy na papíře jedné kvality (lesklým nebo matovým) a nemají nic společného se skutečným vnímáním barvy po natření. ECORSON vytváří pro vlastní potřebu originální barevné a strukturální vzorky jednotlivých výrobků tak, aby je věrně zobrazil a usnadnil tak výběr. Přesto je ale nutné mít na vědomí, že malé, hotové barvy nebo struktury ve vzornících se mohou v konkrétním prostoru lehce opticky odlišovat. Proto v případě, kdy to nedokážeme vycítit, doporučujeme provést větší zkoušku nebo najmout projektanta či realizátora, aby pro nás vytvořili individuální a nejsprávnější výběr. Nesmíme zapomenout, že barva na malém vzorku (i originálním) může ve skutečnosti vypadat jinak na velké ploše, což ovlivňuje mnoho aspektů např.: jiné barvy – často převažující v místnosti (např. barevný nádech skel v oknech, podlaha, nábytek atd.), nasvícení, denní doba, světová strana, druh umělého osvětlení (teplé nebo studené, soustředěné nebo rozptýlené) a jeho rozmístění. Stejné ovlivňování dojmu máme při výběru barev a malování v exteriéru, kde na nás působí ještě další vlivy a blízkost přírody. Toto vše dodává zdem barvy, tóny a odstíny (a naopak), navzájem se prolíná, vytváří barevné koláže, velmi často úžasné a je velice důležité při výběru barvy než přikročíme ke konečnému rozhodnutí. Největší vliv na to, jak vidíme danou barvu, má světlo. Doporučujeme rovněž nepoužívat 2 různé barvy nebo výrobky v rozích. Barva by měla být ohraničena pevným rozhraním. Přejeme úspěšnou zábavu s barvami a strukturami, které mohou v našem interiéru skutečně změnit velice mnoho např. opticky: zvětšit, zmenšit, přiblížit, oddálit, ohřát, dodat útulnost nebo ochladit či přidat svěžest. Barvou a strukturou můžeme vyvolat očekávanou náladu, ovlivnit rozpoložení. Tato činnost je naší vášní a proto toužíme se s vámi o ni podělit. Tým ECORSON.