CONCERTO

Speciální vodou ředitelná barva, určená pro nátěry různého nábytku, reproduktorů, reproduktorových sloupů a jiných prvků výbavy interiéru vyrobených ze dřeva nebo napodobenin dřeva. Barva se dokonale hodí pro renovaci malovaného nebo lakovaného nábytku. Concerto po vyschnutí vytváří tvrdou a pružnou vrstvu se zvýšenou odolností proti smývání a se silnými krycími vlastnostmi.

Výrobek je na bázi polymerových pryskyřic, má vysokou odolnost proti znečištění, vytváří povlak, na který se nezachytává špína, hodí se dokonale pro mytí dezinfekčními přípravky a čisticími prostředky. Vyskytuje se ve třech verzích: mat, satén, lesk.

Příklady použití

Určená pro nátěry různého nábytku, reproduktorů, reproduktorových sloupů a jiných prvků výbavy interiéru vyrobených ze dřeva nebo napodobenin dřeva. Dokonale se hodí pro renovaci různého malovaného nebo lakovaného nábytku.

Vlastnosti/Výhody

  • Trvanlivý, jednolitý nátěr,
  • povrch nezachytává nečistoty,
  • dokonalé krytí a trvanlivost barvy,
  • profesionální výrobek, má tři stupně lesku,
  • vysoká odolnost proti smývání čisticími prostředky a drhnutí.

Barvy/Výběr/Pravidla

Při výběru barvy daného výrobku pro konkrétní prostor je nutné brát v potaz řadu skutečností, které mají vliv na to, jak bude přijímána, na zachování estetiky, a především vliv na naši náladu. Vzorníky a katalogy dostupné na trhu jsou pouze náhledovým dokumentem. Často je to jen fotografie barvy na papíře jedné kvality (lesklým nebo matovým) a nemají nic společného se skutečným vnímáním barvy po natření. ECORSON vytváří pro vlastní potřebu originální barevné a strukturální vzorky jednotlivých výrobků tak, aby je věrně zobrazil a usnadnil tak výběr. Přesto je ale nutné mít na vědomí, že malé, hotové barvy nebo struktury ve vzornících se mohou v konkrétním prostoru lehce opticky odlišovat. Proto v případě, kdy to nedokážeme vycítit, doporučujeme provést větší zkoušku nebo najmout projektanta či realizátora, aby pro nás vytvořili individuální a nejsprávnější výběr. Nesmíme zapomenout, že barva na malém vzorku (i originálním) může ve skutečnosti vypadat jinak na velké ploše, což ovlivňuje mnoho aspektů např.: jiné barvy – často převažující v místnosti (např. barevný nádech skel v oknech, podlaha, nábytek atd.), nasvícení, denní doba, světová strana, druh umělého osvětlení (teplé nebo studené, soustředěné nebo rozptýlené) a jeho rozmístění. Stejné ovlivňování dojmu máme při výběru barev a malování v exteriéru, kde na nás působí ještě další vlivy a blízkost přírody. Toto vše dodává zdem barvy, tóny a odstíny (a naopak), navzájem se prolíná, vytváří barevné koláže, velmi často úžasné a je velice důležité při výběru barvy než přikročíme ke konečnému rozhodnutí. Největší vliv na to, jak vidíme danou barvu, má světlo. Doporučujeme rovněž nepoužívat 2 různé barvy nebo výrobky v rozích. Barva by měla být ohraničena pevným rozhraním. Přejeme úspěšnou zábavu s barvami a strukturami, které mohou v našem interiéru skutečně změnit velice mnoho např. opticky: zvětšit, zmenšit, přiblížit, oddálit, ohřát, dodat útulnost nebo ochladit či přidat svěžest. Barvou a strukturou můžeme vyvolat očekávanou náladu, ovlivnit rozpoložení. Tato činnost je naší vášní a proto toužíme se s vámi o ni podělit. Tým ECORSON.